Loty do Bari i Brindisi – jak znaleźć tanie bilety – moje wskazówki

Tanie loty do Bari

Gdzie szukam tanich lotów do Bari lub Brindisi, dwóch lotnisk w Apulii? Jakie są moje sposoby na znalezienie świetnych ofert cenowych? Kiedy zamówić loty, żeby były jak najtańsze? 

Podróżuję samolotem częściej niż pociągiem, tylko w pierwszej połowie tego roku mam zaplanowych 6 podróży lotniczych, co daje 12 lotów samolotem. Większość z nich to loty z Bari do Polski, dlatego też mam spore doświadczenie w wyszukiwaniu tanich lotów dla mnie, dla całej mojej rodziny, i wielu znajomych. Niestety proces wyszukiwania, porównywania lotów, ciągle zmieniające się zasady przewozu bagażu, to nawet dla wprawionej osoby nie lada wyzwanie. Postanowiłam więc ułatwić sobie ten proces, i od pewnego czasu korzystam z wyszukiwarki lotów Infoloty

Przeczytaj jak dojechać z lotniska w Bari do centrum, dowiedz się co zobaczyć w Bari oraz pobierz darmowy przewodnik!

 

Tanie loty do Bari

 

Ile kosztują loty do Bari/Brindisi

Oczywistą sprawą jest, że ceny w sezonie letnim i poza sezonem bardzo się różnią. Droższe bilety kupisz przy okazji różnych świąt lub na loty w okresie od czerwca do końca sierpnia. Poza tymi okresami, udaje mi się znaleźć bilet w dwie strony, z bagażem podręcznym za 200 zł. Używam do tego wyszukiwarki lotów wszystkich linii lotniczych. Czasami opłacalny jest wylot z jednego lotniska i powrót na inne, lub z dwóch różnych linii lotniczych. Innym razem lot z przesiadką może być tańszą opcją, i nie zabierającą dużo więcej czasu niż lot bezpośredni. Jeśli nie masz konkretnego terminu podróży, warto zaznaczyć w wyszukiwarce elastyczne daty podróży. Żeby nie tracić czasu na przeglądanie stron internetowych wszystkich przewoźników, wpisuję w wyszukiwarkę Infloty.pl miasto, z którego podrózuję oraz miasto docelowe, zaznaczam +/- 3 dni i wybieram najlepszą dla mnie opcję. Następnie przechodzę do wpisania danych podróżujących i do zapłaty.

Przykład: loty na czerwiec 2020 za niecałe 400 zł w obie strony. Jak na sezon wakacyjny, cena jest naprawdę niska. Lot jest z przesiadką, ale dla tych, którzy chcą upolować prawdziwe okazje, to świetny wybór. 

Tanie loty do Bari

 

Tanie loty do Bari

 

Kiedy rezerwować loty do Bari/Brindisi

Nie zawsze wcześniej oznacza taniej, będzie Ci potrzeba trochę szczęścia i sprytu. Jeśli interesuje Cię lot do Bari lub Brindisi w sezonie wakacyjnym, zacznij szukać tanich lotów na początku roku, na przykład w wyszukiwarce Infoloty. Ustal cenę, za którą chciałbyś kupić bilet. Musi być to realistyczna cena, a w sezonie to ok. 600-800 zł w dwie strony. Śledź ceny biletów, obserwuj zmiany cen, jak tylko bilet osiągnie założoną przez Ciebie kwotę, kupuj. Szukanie biletów na loty poza wysokim sezonem zajmie Ci mniej czasu, zazwyczaj miesiąc-dwa przed planowanym wylotem to wystarczający czas na znalezienie dobrych ofert cenowych. 

 

Rady dla początkujących

Linie lotnicze ciągle zmieniają regulaminy przewozu bagażu, prześcigują się w promocjach, proponują zakup dodatkowych opcji. Jak się w tym wszystkim odnaleźć, jeśli jesteś początkującym polującym na oferty tanich biletów? Albo jeśli chcesz po prostu oszczędzić czas i wybrać najwygodniejszy i najtańszy lot? Wyszukiwarka Infoloty krok po kroku przeprowadzi Cię przez proces wyszukiwania i rezerwacji biletów. Obsługa portalu Infoloty może również odprawić Twój lot za niedużą opłatą i wysłać gotowy bilet. 

 

Tanie loty do Bari

 

Oprócz rezerwacji biletów lotniczych, na portalu Infoloty można zarezerwować noclegi, przejrzeć oferty parkingów przylotniskowych oraz zakupić ubezpieczenie na czas podróży. Wszystko w jednym miejscu!

 

Tanie loty do Bari

 

Jakie są Wasze sposoby na znalezienie tanich biletów lotniczych?