Jak dojechać z lotniska do centrum Bari?

Jak dojechać z lotniska do centrum Bari - lotnisko

Ten wpis to mały zbiór informacji o tym jak dojechać z lotniska do centrum Bari. Przygotowałam dla Ciebie linki do rozkładów jazdy pociągów i autobusów z lotniska do centrum, które będę na bieżąco aktualizować. Rozkłady zmieniają się dwa razy w roku: w sezonie zimowym i w sezonie letnim. 

Lotnisko w Bari

Lotnisko im. Karola Wojtyły jest położone 9 km na północny zachód od centrum Bari, w dzielnicy Palese-Macchie. Jest największym lotniskiem w Apulii. Tanie linie lotnicze oferują kilka bezpośrednich lotów z Polski do Bari: z Warszawy, Katowic, Wrocławia, Krakowa i Gdańska. Niektóre loty uruchamiane są tylko w sezonie letnim, zazwyczaj od końca kwietnia do października.


Jak dojechać z lotniska do centrum Bari - samolot

Jak dojechać z lotniska do centrum Bari?

Sposobów na to, jak dojechać z lotniska do centrum Bari jest kilka. Różnią się ceną oraz wygodą – im krótszy czas przejazdu, tym droższy środek transportu. 

Taksówka

Najszybciej dotrzesz do centrum Bari taksówką, którą złapiesz przed wejściem do hali przylotów. Oficjalne ceny za przejazd z lotniska do centrum to ok. 25 €. Czasami niestety zdarzają się kierowcy-oszuści, którzy za tę trasę życzą sobie 50 €. Spytaj o cenę przed wejściem do taksówki oraz nie daj się naciągnąć na większą sumę po dotarciu do miejsca docelowego.

Wypożyczony samochód

Na lotnisku lub w jego okolicach jest możliwość wypożyczenia samochodu. Warto zarezerwować samochód jeszcze w domu, przed podróżą, a potem odebrać go na lotnisku. A jeszcze wcześniej, koniecznie zapoznaj się z moim tekstem o wynajmie samochodu w Bari. Koszt wypożyczenia samochodu to ok. 30 – 50 € za dzień + koszty paliwa i ewentualnego parkingu.

Jak już dotrzesz do centrum Bari, przyda Ci się napisany przeze mnie przewodnik po Bari!

.

Pociąg

Pociąg kursuje codziennie mniej więcej od godz. 5 do 23. Rozkład feriale obowiązuje od poniedziałku do soboty, a rozkład festivo – w niedziele i święta. Przejazd trwa 20 min. i kosztuje 5 €. Stacja pociągów znajduje się przy wyjściu USCITA AI TRENI, po lewej stronie w hali przylotów. Dworzec, z którego odjeżdża pociąg w kierunku lotniska to budynek dworca Ferrovie Nord Barese przy Piazza Moro

TUTAJ ZNAJDZIESZ ROZKŁAD POCIĄGU

Shuttle bus

Bus Tempesta to nieduży niebieski bus prywatnego przewoźnika. Kursuje codziennie według tego samego rozkładu. Przejazd trwa 25 min. i kosztuje 4 €. Bilet kupisz u kierowcy. Odjeżdża z przystanku autobusowego obok wejścia na stację kolejową. W centrum natomiast zatrzymuje się w kilku miejscach, a ostatni przystanek znajduje się przed wejściem na dworzec główny w Bari. Stąd też odjeżdża bus w kierunku lotniska. 

TUTAJ ZNAJDZIESZ ROZKŁAD SHUTTLE BUS

Autobus miejski

Do centrum dojedziesz również autobusem nr 16.  Jest to najtańszy sposób dotarcia do centrum miasta, bilet kosztuje 1,50 €. Bilet kupisz u kierowcy. Autobus odjeżdża z przystanku obok stacji pociągów oraz zatrzymuje się na wielu przystankach, ostatni to plac przed dworcem głównym. Przy dworcu, bilet na autobus kupisz przy okienku niskiego budynku obok postoju autobusów „biglietteria”. Tutaj bilet kosztuje 1 €. Przejazd z lotniska do centrum trwa 40 min. Wbrew powszechnej opinii, autobus nr 16 zazwyczaj nie ma opóźnień, zdarza mu się odjechać przed czasem, bądź więc punktualny. 

TUTAJ ZNAJDZIESZ ROZKŁADU BUSA NR 16

Mam nadzieję, że dzięki moim radom wiesz jak dojechać z lotniska do centrum Bari i jesteś gotów na odkrywanie tego barwnego miasta. Pobierz przewodnik – nieodłączny kompan spacerów po Bari 🙂