Jak dojechać z lotniska do centrum Bari?

Jak dojechać z lotniska do centrum Bari - lotnisko

Ten wpis to mały zbiór informacji o tym jak dojechać z lotniska do centrum Bari. Przygotowałam dla Ciebie rozkłady jazdy pociągów i autobusów do pobrania, które będę na bieżąco aktualizować. Rozkłady zmieniają się dwa razy w roku: w sezonie zimowym i w sezonie letnim. Wydaje się, że przewoźnicy utrudniają pasażerom znalezienie rozkładów jazdy ich środków transportu – wyszukiwarki są nieprzyjazne, a znalezienie godziny odjazdu zajmuje kilka chwil. Znalazłam na to sposób – przygotowałam rozkłady trzech przewoźników w wygodnej, przejrzystej formie do druku. Zachęcam do pobrania!

Lotnisko w Bari

Lotnisko im. Karola Wojtyły jest położone 9 km na północny zachód od centrum Bari, w dzielnicy Palese-Macchie. Jest największym lotniskiem w Apulii. Tanie linie lotnicze oferują kilka bezpośrednich lotów z Polski do Bari:

  • Wizzair: z Warszawy, Katowic i Wrocławia
  • Ryanair: z Krakowa (przesiadka w Bergamo)


Jak dojechać z lotniska do centrum Bari - samolot

 

 

Jak dojechać z lotniska do centrum Bari?

Sposobów na to, jak dojechać z lotniska do centrum Bari jest kilka. Różnią się ceną oraz wygodą – im krótszy czas przejazdu, tym droższy środek transportu. 

Taksówka

Najszybciej dotrzesz do centrum Bari taksówką, którą złapiesz przed wejściem do hali przylotów. Oficjalne ceny za przejazd z lotniska do centrum to ok. 25 €. Czasami niestety zdarzają się kierowcy-oszuści, którzy za tę trasę życzą sobie 50 €. Spytaj o cenę przed wejściem do taksówki oraz nie daj się naciągnąć na większą sumę po dotarciu do miejsca docelowego.

Wypożyczony samochód

Na lotnisku lub w jego okolicach jest możliwość wypożyczenia samochodu. Warto zarezerwować samochód jeszcze w domu, przed podróżą, a potem odebrać go na lotnisku. A jeszcze wcześniej, koniecznie zapoznaj się z moim tekstem o wynajmie samochodu w Bari. Koszt wypożyczenia samochodu to ok. 30 – 50 € za dzień + koszty paliwa i ewentualnego parkingu.

Jak już dotrzesz do centrum Bari, przyda Ci się napisany przeze mnie przewodnik po Bari!

 

 

Pociąg

Pociąg kursuje codziennie mniej więcej od godz. 5 do 23. Rozkład feriale obowiązuje od poniedziałku do soboty, a rozkład festivo – w niedziele i święta. Przejazd trwa 20 min. i kosztuje 5 €. Stacja pociągów znajduje się przy wyjściu USCITA AI TRENI, po lewej stronie w hali przylotów. Natomiast dworzec, z którego odjeżdża pociąg w kierunku lotniska to budynek dworca Ferrovie Nord Barese przy Piazza Moro

 

Jak dojechać z lotniska do centrum Bari - pociąg

 

 

Jak dojechać z lotniska do centrum Bari - pociąg

 

 

 

Pobierz rozkład jazdy pociągu od pon. do sob.

Pobierz rozkład jazdy pociągu niedz. i święta

 

Shuttle bus

Bus Tempesta to nieduży niebieski bus prywatnego przewoźnika. Kursuje codziennie według tego samego rozkładu. Przejazd trwa 25 min. i kosztuje 4 €. Bilet kupisz u kierowcy. Odjeżdża z przystanku autobusowego obok wejścia na stację kolejową. W centrum natomiast zatrzymuje się w kilku miejscach, a ostatni przystanek znajduje się przed wejściem na dworzec główny w Bari. Stąd też odjeżdża bus w kierunku lotniska. 

 

Jak dojechać z lotniska do centrum Bari - shuttle bus

 

 

Pobierz rozkład jazdy shuttle bus

 

Autobus miejski

Do centrum dojedziesz również autobusem nr 16.  Jest to najtańszy sposób dotarcia do centrum miasta, bilet kosztuje 1 €. Bilet kupisz u kierowcy. Autobus odjeżdża z przystanku obok stacji pociągów oraz zatrzymuje się na wielu przystankach, ostatni to plac przed dworcem głównym. W centrum bilety kupisz w tabaccheriach, np. obok dworca. Przejazd z lotniska do centrum trwa 40 min. Wbrew powszechnej opinii, autobus nr 16 zazwyczaj nie ma opóźnień, zdarza mu się natomiast odjechać przed czasem, bądź więc punktualny. 

 

Jak dojechać z lotniska do centrum Bari - autobus

 

Jak dojechać z lotniska do centrum Bari - bus 16

 

Pobierz rozkład jazdy autobusu 16 od pon. do sob.

Pobierz rozkład jazdy autobusu 16 niedz. i święta

 

 

Mam nadzieję, że dzięki moim radom wiesz jak dojechać z lotniska do centrum Bari i jesteś gotów na odkrywanie tego barwnego miasta. Pobierz przewodnik – nieodłączny kompan spacerów po Bari 🙂