Apulia we włoskim kinie – najnowsze filmy

Włoskie filmy

Chcesz choć na chwilę przenieść się myślami do Włoch? Postanowiłam trochę Ci w tym pomóc, i przygotowałam listę najnowszych włoskich filmów z Apulią w tle. Zapraszam również do przeczytania poprzedniego postu o włoskich filmach nagrywanych w różnych miasteczkach Apulii.

Si vive una volta sola

Film sławnego aktora komediowego Carlo Verdone, o tytule „Żyje się tylko raz”  w humorystyczny sposób opowiada o perypetiach czworga lekarzy. Ich życie zawodowe to pasmo sukcesów, natomiast to prywatne, to ciąg niefortunnych zdarzeń. Kiedy grupa przyjaciół odkrywa, że jeden z nich jest ciężko chory, wybierają się w podróż do Apulii, ukrywając prawdę o chorobie przed przyjacielem.

Gdzie kręcono sceny? Otranto, Castro, Diso, Santa Cesarea Terme, Melendugno, Porto Badisco, Sant’Andrea e Serrano, Bari, Conversano, San Vito di Polignano a Mare, Monopoli.

Gdzie obejrzeć? Film wkrótce w kinach.

 

Il ladro di giorni

Film przedstawia historię jedenastoletniego chłopca o imieniu Salvo, który mieszka w na północy Włoch u wuja. Salvo, nie widział swojego ojca od dnia, w którym zabrano tego drugiego z ich domu w Apulii  do więzienia. Po 7 latach Vincenzo wychodzi z więzienia i decyduje pojechać do swego syna w dniu jego Komunii Świętej.

Sceny nagrane w Bari i Gravinie

Gdzie obejrzeć? Wkrótce dostępny na tej platformie.

 

Odio l’estate

Zabawna komedia opowiadająca historię trzech rodzin, których losy przez przypadek się splatają. Przez pomyłkę wynajmują ten sam dom wakacyjny, w tym samym okresie, i są zmuszeni wspólnie spędzić urlop. Co z tego wyniknie? Nieporozumienia, walki charakterów, ale też wzruszenia i zabawne momenty.

Gdzie kręcono sceny? Bari, Lecce, Terlizzi, San Pancrazio Salentino, Ginosa, Otranto, Santa Cesarea Terme, Ugento.

Gdzie obejrzeć? Film miał premierę 30 stycznia, czekamy na możliwośc obejrzenia w sieci.

 

Semina il vento

To film, który wymaga od widza nieco większego zaangażowania niż poprzednie pozycje. Nica, studentka rolnictwa, wraca w rodzinne strony po 3 latach nieobecności. Dziewczyna chce ocalić ziemię, którą pozostawiła jej babcia po śmierci. Będzie borykać się z problemami, które dotknęły wielu apulijskich rolników – choroby drzew oliwnych, oraz walczyć z brudnymi interesami jej ojca.

Lokalizacja: Taranto, Grottaglie, Statte, Monteparano.

 

Najnowszy Bond, czyli Not time to die

Tego filmu nie trzeba nikomu przedstawiać. Najnowsze przygody Bonda częściowo zostały nagrane w Materze. Co prawda, Matera znajduje się w sąsiednim regionie, w Bazylikacie, ale to miejsce jest znane wszystkim miłośnikom Apulii.

Włoskie filmy

Tolo Tolo

Checco Zalone, aktor i reżyser, słynny we Włoszech ze swoich tragikomicznych filmów, przedstawiających bolączki i kłopoty współczesnych Włoch. Tym razem Zalone porusza kwestię imigrantów, a gorzko-słodki morał filmu, jak zwykle w przypadku jego filmów, przyciąga do kin miliony Włóchów. Film można kupić tutaj.

Lokalizacje: Acquaviva delle Fonti, Bari, Gravina in Puglia, Minervino Murge, Monopoli, Poggiorsini, Spinazzola, Torre Guaceto.

Włoskie filmy

 

Pinocchio

Kolejna już ekranizacja słynnej powieści, z Robertem Begnini w roli Gepetto. Film można kupić tutaj.

Lokalizacje: Polignano, Noicattaro, Masseria Sansone.

Włoskie filmy

 

Non sono un assassino

Na podstawie powieści o tym samym tytule, „Non sono un assassino” to historia komisarza Francesco Prencipe, który pewnego dnia wybiera się na spotkanie ze swoim przyjacielem, sędzią Giovanni Mastropaolo. Tego samego dnia sędzia zostaje znaleziony martwy. Kto dokonał zabójstwa? Komisarz Francesco probuje dowieść swej niewinności. Do zobaczenia tutaj.

Sceny zostały nagrane w Bari, Monopoli, Accadia.

Włoskie filmy

 

Il bene mio

Il bene mio” to produkcja z 2017 roku. Elia jest ostatnim mieszkańcem miasteczka widma o nazwie Provvidenza, ktorym w rzeczywistości jest Gravina di Puglia. Miasto zostało opuszczone na skutek dewastującego trzesięnia ziemi. Burmistrz miasta chce zmusić Elię do wyjazdu z Provvidenzy, ten jednak zaczyna słyszeć głosy żony, zmarłej podczas niedawnej tragedii.

Film można kupić tutaj.

Włoskie filmy

Non c’è più religione

Pierwszy film z zestawienia, ktróry można obejrzeć na Netflixie. W małym apulisjkim maisteczku nie rodzą się dzieci płci męskiej. Robi się z tego problem, kiedy przychodzi do stworzenia żwyej szopki, i nie ma dziecka, które mogłoby odegrać rolę Dzieciątka Jezus. W związku z tym, burmistrz zwraca się z prośbą o pomoc do wspólnoty wyznania islamskiego w miasteczku. Z tej mieszanki narodzą się zabawne zwroty akcji, i absurdalne wręcz zdarzenia.

Lokalizacja: Monte Sant’Angelo.

Włoskie filmy

 

Chi m’ha visto

Zabawna komedia z udziałem dwóch znanych aktorów: Pierfrancesco Favino i Giuseppe Fiorello. Główny bohater, apulijski gitarzysta, występuje jako support przed wielkimi gwiazdami. W wieku 48 lat wraca do rodzinnej Apulii i próbuje znaleźć na siebie pomysł. Pomoże mu tym stary przyjaciel, co z tego wyniknie? Sceny kręcono w Bari i w Ginosie.

Gdzie obejrzeć? Amazon Prime Video.

Włoskie filmy

 

A Ty? Jakie włoskie filmy polecasz?

 

Wszystkie zdjęcia pochodzą a portalu comingsoon.it oraz mymovies.it.