Apulia atrakcje dla zakochanych. 7 pomysłów na romantyczny wyjazd

Amore mio! Bardzo popularne wyrażenie, znane chyba wszystkim. Jakie atrakcje w Apulii czekają na romantyczne dusze? Czy istnieje miejsce bardziej romantyczne niż Włochy? Ok, nie przesadzajmy z ilością cukru, zapraszam na wpis, który będzie mniej słodki niż ten wstęp 🙂

 

 

Romantyczny spacer wąskimi uliczkami 

Chyba zgodzicie się ze mną, że spacer jest jedną z najbardziej romantycznych możliwości spędzenia czasu z ukochaną osobą. O ile odbędzie się on w nastrojowym otoczeniu oraz zatrzymywaniem się w knajpkach na kieliszek wina.

Apulia daje Ci ogrom możliwości jeśli chodzi o magiczne miejsca do praktykowania spacerów we dwoje. Stare centrum każdego miasteczka się do tego nadaje. Oto kilka propozycji:

  • białe miasteczka: Locorotondo i Ostuni

 

Apulia atrakcje - Locorotondo

Apulia atrakcje - uliczki Locorotndo

Weekend w Apulii zimą - Locorotondo

Apulia atrakcje - Ostuni 

Apulia atrakcje - Ostuni

 

  • starówka Polignano a mare

 

Polignano zwiedzanie - uliczki

Polignano a mare przewodnik

 

  • eleganckie i barokowe Lecce

 

Apulia atrakcje - Lecce

Apulia atrakcje - uliczka w Lecce

Apulia atrakcje - barok w Lecce

 

  • zawiłe uliczki Bari vecchia oraz Piazza degli Innamorati, czyli Plac Zakochanych na Largo Albicocca

 

Apulia ciekawe miejsca - Bari

Stara Bari

Zima w Bari

 

Dowiedz się więcej o zwiedzaniu Bari – pobierz darmowy przewodnik!

 

 

Zobaczyć wschód lub/i zachód słońca

Apulia ma kształt obcasa buta, jest wąska i długa, z trzech stron otoczona morzem. Wykorzystując to wspaniałe położenie geograficzne, będąc na wybrzeżu wschodnim możemy podziwiać wschód słońca, a na zachodnim zachodzące słońce. A to wszystko do zrobienia w jeden dzień, gdyż odległość między jednym a drugim wybrzeżem to średnio 50 km. Co powiesz na podziwianie wschodu słońca w Otranto, a zachodu w Gallipoli? Zrobi wrażenie na Twojej drugiej połówce!

 

Apulia atrakcje - wschód słońca

Apulia atrakcje - zachód

 

 

Nietypowe miejsca noclegowe

W okolicach Alberobello, w różnych miejscowościach masz możliwość spędzenia nocy w trulli. W typowych dla tych terenów domkach, budowanych tylko z użyciem kamieni, o charakterystycznym spiczastym dachu. 

 

Trulli Holiday Resort
Trulli Holiday Resort

 

Salento – południowa część Apulii słynie ze struktur hotelowych – masserie. To luksusowo-rustykalne posiadłości przekształcone w miejsca noclegowe. Zazwyczaj obejmuje jedne lub więcej budynków o dużej wartości historycznej, ogród, basen i inne udogodnienia i atrakcje.

 

Masseria Salinola
Masseria Salinola

 

Masseria Quadrelli
Masseria Quadrelli

 

Rejs po ukrytych grotach

Wschodnie wybrzeże Apulii to wybrzeże głównie skaliste, a przez to niezwykle malownicze i pełne ukrytych skarbów. Jednym z nich są groty morskie. Podczas rejsu statkiem, łodzią, rowerkiem wodnym możesz wspólnie z ukochaną osobą cieszyć się rajskimi widokami. 

 

Apulia atrakcje - grota

Apulia atrakcje - naturalny basen

Apulia atrakcje - widok z groty

Apulia atrakcje - skałki

 

 

Romantyczne widoki

Tym, którzy wolą podziwiać piękne, romantyczne widoki z bezpiecznego gruntu, polecam odwiedzić miasteczko Polignano a mare.

 

Polignano plaża

Polignano groty

 

 

Romantyczne kolacje

Apulia to raj dla amatorów dobrej kuchni. Afrodyzjaki w postaci świeżych ostryg znajdziesz w każdej restauracji. A gdy kolacja jest „z widokiem” i z dobrym winem, to randka uda się na pewno. 

 

Apulia atrakcje - ostrygi

Apulia atrakcje - restauracja nad morzem

 

 

Zwiedzanie winnic

Co powiesz na romantyczną wycieczkę po winnicach? W Apulii jest ich mnóstwo, niektóre można zwiedzać, a także posmakować wina i innych lokalnych wyrobów. 

 

Apulia atrakcje - winnica

Apulia atrakcje - wino

Apulia atrakcje - winiarnia

Apulia atrakcje - lokalne przysmaki

 

 

Sposobów, żeby dodać romantycznego charakteru Twojej podróży po Apulii, jest prawdopodobnie dużo więcej. Może masz jakieś pomysły?